zakup w Lucas Car Płock

Kupujesz Vela - pomożemy Tobie !
redi
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 13 wrz 2017, 12:48
Skąd: Warszawa
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: redi » 23 mar 2019, 18:38

milimetr58 pisze: 04 mar 2019, 19:38 No widzisz, Ty polecasz a za chwilę piszesz, że to nie jest polift. Ja go nie polecam. Wolę p. Andrzeja z komisu w Trzepowie, kupilem u p. Andrzeja 4 auta i jeżdżą, zero problemów. Oni kiedyś razem działali, ale od jakiegoś czasu są oddzielnie. Nic więcej nie mogę napisać. Jak polecasz p. Mariusza, to kup tego "poliftowego" VelSatisa.
szkoda...że nie zrozumiałeś i nie wyczułeś ironii w moim poście ...ale tu wszyscy jacyś nerwowi i czasami nie czytają ze zrozumieniem

adrianski
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2019, 18:30
Skąd: Sanok
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Espace e3

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: adrianski » 17 gru 2019, 18:57

Handlarz to handlarz , vip gwarant :P

soszi
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2020, 10:51
Skąd: Świętokrzyskie
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: soszi » 13 maja 2020, 11:04

Witam wszystkich miłośników "wersalki" :)

Nie zakladam nowego tematu ale proszę o pomoc bez uprzedzeń w ocenie egzemplarza od Lucas Car, oto link :

https://allegro.pl/ogloszenie/velsatis- ... 8753777155

Miałem już Megane 1ph2, Lagunę 1ph2 w benzynie i byłem w miarę zadowolony. Później zrobiłem odwrót od francuskich produkcji i przesiadłem się do Audi ale sentyment pozostał. Do Vel Satisa przymierzam się od dawna ale zakupu nie dokonałem bo szukam oryginalnego egzemplarza a o taki naprawdę trudno. Jeśli ktoś był oglądał ten egzemplarz to będzie super jeśli podzieli się spostrzeżeniami. Widać, że jest mocno odpicowany i sprytnie sfotografowany ale to jeszcze nie świadczy o tym, że nie jest wart uwagi. Z góry dziękuję dziękuję za odpowiedzi w trudnych czasach na kupno auta.

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: KrzysiekEg » 13 maja 2020, 12:06

Na zdjęciach wygląda ładnie, weryfikacja po vin, data pierwszej rejestracji i numer rejestracyjny. Będziesz miał przebieg w gov.pl, podobno już coś tam sprawdzają nawet na zachodzie. Idź do swojego serwisu renault, jak dobrze pogadasz, to ci dadzą historię serwisową, porównasz daty i przebiegi.
Nie korzystaj z opinii komisu i z jego serwisu, mogą być ustawieni.
Weź ze sobą kogoś, kto się zna na autach, mechanik, lakiernik, kogoś z chłodnym okiem.
Dokładne oględziny, potem duże negocjacje, bo ta cena jest grubo za wysoka.

soszi
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2020, 10:51
Skąd: Świętokrzyskie
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: soszi » 15 maja 2020, 22:43

Ustaliłem, że auto jest sprowadzone z Holandii , otrzymałem zdjęcia dokumentacji serwisowej : z przeglądów holenderskich i aso wskazujące na autentyczny przebieg. Czy na pewno można w polskim ASO Renault potwierdzić historię serwisową jeśli samochód jest sprowadzony ? Do tej pory (co prawda inne marki niż Renault) otrzymywałem odp., że jeśli auto było serwisowane w ASO np. Niemcy, Holadnia to w Polsce historii serwisowej nie da się potwierdzić - nie będzie jej w bazie.

bergman
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:26
Skąd: Płock
Rok: 2008
Silnik: 2.0 dCi

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: bergman » 15 maja 2020, 23:38

W Renówce można to sprawdzić, jeżeli było to robiine w ASO renault.

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: KrzysiekEg » 16 maja 2020, 10:38

Z Holandii bardzo fajnie się sprawdza przebiegi, tam jest NAP od lat. Coś jak nasza obecna baza danych przebiegów spisywanych przy przeglądach.
Jeśli dali ci taki kwit to na 99% przebieg jest oryginalny. Jeśli nie, to są firmy, które za 20-50 zł, sprawdzą Ci to auto bardzo dokładnie. Tylko numer rejestracyjny z Holandii i vin.
Jeśli przebieg jest oryginalny, a silnik sprawny, auto nie po dzwonie lub powodzi, to nawet ta cena jest do przyjęcia.

soszi
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2020, 10:51
Skąd: Świętokrzyskie
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: soszi » 16 maja 2020, 21:34

Żeby nie było tak fajnie to są elementy powtórnie lakierowane dlatego bez oględzin na żywo nie ma co dywagować.
Wersja wyposażenia E3 to też chyba nie jest zbyt bogato ...
Czy są w Vel Satis jakieś charakterystyczne (podatne) miejsca w których po 15 latach może pojawić się korozja , coś się utlenia , pęka itp. ?
Czy tylne zawieszenie jest bardzo problematyczne w naprawie (wymiana części ekslopatacyjnych) ?
Na co należy zwrócić uwagę w automatycznej skrzyni ? (widziałem już auta z dużo mniejszym przebiegiem i uszkodzonym automatem ...)

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: KrzysiekEg » 17 maja 2020, 13:26

Zobacz tematy na forum, wszystkie typowe problemy są opisane, zarówno zawieszenia jak i skrzynia.
Ja mam 3,5 v6 z 2006 i wersja jest e5. Patrząc na zdjęcia, to ma takie sam wyposażenie jak mój.
Wersje wyposażenie też są bardzo dokładnie opisane na naszym forum. Jeśli okaże się, że jest za bogaty, to znaczy, że ktoś coś dokładał, zmieniał fotele itp.
Może po zalaniu, a może były tylko zaszczane przez psa.
Rdzy nie ma prawa nigdzie być. Tam jest w większości plastik i aluminium.

soszi
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2020, 10:51
Skąd: Świętokrzyskie
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: zakup w Lucas Car Płock

Post autor: soszi » 18 maja 2020, 10:13

Prośba aby wypowiedzieli się fanatycy wersalki bo nie mogę dojść ładu z wyposażeniem tego egzemplarza. Poza tym na forum w temacie wzory tapicerek brakuje wersji Carminat. Z dokumentacji której zdjęcia dostałem wynika że jest to jednak E4 ale do Privilege brakuje mu np. spryskiwaczy przednich reflektorów - z drugiej strony jest za bogaty jak na wersję Carminat jeśli wierzyć danym zamieszczonym na forum. Gdzieś muszą być błędy chyba...

ODPOWIEDZ