Dziwne ogłoszenie

Kupujesz Vela - pomożemy Tobie !
KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: KrzysiekEg » 08 mar 2018, 13:24

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie. Zdjęcia nie są aktualne, tylko z grudnia 2016. O ile chodzi o auto to wygląda pozytywnie. Cena jak dla mnie wysoka. Ma go od roku, założył na dzień dobry instalację gazową, a teraz sprzedaje. Jeśli handlarz to dziwne inwestycje robi, choć przy tej cenie to i cena auta, jak i cena instalacji się zwróci. Jak prywatny sprzedawca, zainwestować w samochód w rok około 10 tys. zł. by go zaraz sprzedawać. Pomijając cenę, przy oględzinach zbadać, ale to dokładnie silnik czy montaż gazu nie wysypał silnika. Przegrzanie, zawory i ich regulacja. Warto sprawdzić kto zakładał i w jaki sposób instalację gazową.

McPiter
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2017, 01:31
Skąd: Leszno
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Peugeot 307

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: McPiter » 08 mar 2018, 14:07

dziadek pisze: 08 mar 2018, 10:05 McPiter, jeśli nadal szukasz Vela 3.5, to pojawił się wyglądający ładnie ale z "gazownią". Gdyby nie miał instalacji, sam bym już startował ;) Jeśli Tobie to nie przeszkadza, możesz zobaczyć.
http://allegro.pl/renault-vel-satis-3-5 ... l#thumb/10
Dzięki za propozycję! Nadal szukam Vela, ale ta wersja znacznie przekracza mój budżet. Do tego również interesuje mnie opcja bez instalacji gazowej. ;)
Tak przy okazji co sądzicie o tej sztuce?
http://allegro.pl/wzorowy-velsatis-init ... 45801.html
Jak dla mnie prawie idealny, tylko środek czarny eh... ;)

Awatar użytkownika
dziadek
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 09 lut 2018, 15:11
Skąd: Warszawa, Piaseczno
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Espace 4 2.0T

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: dziadek » 08 mar 2018, 16:22

Trzeba zobaczyć na "żywca". Po profesjonalnym fotografie wszystko wygląda ok. Mnie się też podoba, tyle że szukam poliftowego. Jeśli na prawdę tak wygląda w rzeczywistości, to sprawdzić przebieg i obejrzeć. Tapicerkę tanio można zmienić, jest tego na sprzedaż sporo.

McPiter
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2017, 01:31
Skąd: Leszno
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Peugeot 307

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: McPiter » 08 mar 2018, 16:40

Postaram się go obejrzeć w przyszłym tygodniu o ile nie zostanie sprzedany. ;) Niestety do komisu mam prawie 300 km.

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: Krzysiek » 08 mar 2018, 20:05

KrzysiekEg pisze: 08 mar 2018, 13:24 Pomijając cenę, przy oględzinach zbadać, ale to dokładnie silnik czy montaż gazu nie wysypał silnika. Przegrzanie, zawory i ich regulacja.
Może to pytanie laika, ale jak sprawdzić przegrzanie, zawory itp.?

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: milimetr58 » 08 mar 2018, 21:26

McPiter pisze: 06 mar 2018, 19:03 O super! Będę wdzięczny. :)
Co masz na myśli pisząc chuchać na zimne? 3.5 V6 chyba nie jest jakoś specjalnie awaryjnym silnikiem, chyba że się mylę?. Jedynie spalanie może trochę przerażać, ale dramatu nie ma :)
Byłem, obejrzałem, niby wszystko ok, ale skórzana tapicerka trochę zmęczona. Najbardziej fotel kierowcy, ma mikropęknięcia, pozostałe siedziska można powiedzieć, że w stanie dobrym.
Co do silnika 3.5 V6, to niestety, ale są chimeryczne i jeśli masz zapas gotówki, to dobrze, jak n ie masz dużo gotówki, to odradzam ten silnik. Sam chciałem kupić VelSatisa z silnikiem 3.5 V6, ale "delikatnie" mi odradzono. Chciałem ileś lat temu kupić z tym silnikiem Espaca i nie kupiłem i nie żałuję, bo kilka osób na forum Espaca ma problemy z tym silnikiem.
Chcesz jeździć a nie stać w warsztacie to kup z silnikiem 2.0, taka moja serdeczna rada. Prosty silnik, tanie części i bezproblemowy.
Waldek i Ewa

Puszkin7
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 09 maja 2017, 16:33
Skąd: Wodzisław Śląski
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: Puszkin7 » 08 mar 2018, 23:02

Milimetr58 czemu psy wiesza na v6 ja mam od roku i nie zmieniłbym na inny, przyspieszenie, kultura pracy iten dźwięk szczególnie przy przyspieszenie bajka a i spalanie nie jest jakieś wielkie od 2.0 (spokojna jazda mieszana teraz pokazuje mi komputer 12,7) W moim bloku są 4 renówki z 2.0 T i spotykamy się przy swoich cudeńka i wymieniamy się opiniami i też mógłbym coś nie co złego powiedzieć o tym silniku a to cewki a to turbo ale wiadomo każdy zachwala to co ma. Sąsiad jak mu powyżej 3 tyś przerywał silnik to 2 miechy walczył z zdignozowaniem usterki i nawet klip nie pomagał w odnalezieniu usterki dopiero powolne eliminowanie poszczególnych części doszedł do awarii. Ja osobiście mogę polecić 3,5 ale również 2.0 jeśli nie zależy, Ci na szalonym przyspieszeniu no i niby wielkim spalaniu a druga sprawa to niewidomy kto miał przed nami samochód i czy dbał o wymianę oleju filtrów itp i itd bo wiadomo że o Velka trzeba dbać a wynagrodzi bez awaryjną wygodną i dostojną jazdą a i oko przyciągnie ciekawskich ludzi co to za nowy model Reno wypóściło bo i z takimi zapytaniami się spotkałem

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: milimetr58 » 08 mar 2018, 23:21

Nie wieszam psów na 3.5 V6, każdy ma swoje priorytety, ja wolę 2.0T i już, mam takie prawo. Bardzo a to bardzo mi się podobaja te silniki (3.5 V6), wiem jak pracują i co sobą reprezentują i jesli chodzi o kulturę pracy, jego pomruk, to jest bajka. Wiem co trzeba robić przy tym silniku, żeby działał bezawaryjnie, wszystko wiem i nawet dzisiaj oglądając tego Velka z 3.5 litrowym silnikiem zastanawiałem się, a może następny będzie właśnie z tym silnikiem? Cały czas targają mną emocje i może kiedyś się skuszę, bo to już trochę trwa i trwa. Prawda jest taka, że jak pisałeś, trzeba dbać, dbać i jeszcze raz dbać, wymiana oleju na czas, zawsze pełen stan oleju musi być, nie przeciążać jak zimny. Pomimo tego, ja troszkę boję się tego silnika i tylko to mnie powstrzymuje. Zaznaczam, nie jestem wrogiem tego silnika, ale patrzę na to także z perspektywy awarii, które w tych silnikach występują. Pozdrawiam
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: chrisfox » 08 mar 2018, 23:37

Chwalić tu nie będę (3,5), bo i tak go ciągle chwalę i to już się może robić nudne ;) Oczywiście, krótko jeżdżę, więc tym bardziej się nie będę wypowiadać. Niemniej, czytając forum, co chwila przy różnych problemach z silnikami natykam się na magiczne słowo "turbo". Coś w tym chyba jednak jest ;)

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Dziwne ogłoszenie

Post autor: milimetr58 » 08 mar 2018, 23:56

Krzysiu, ja pewnie wezmę następne autko z silnikiem 3.5 V6, tym bardziej, że mam dostęp do wszystkich części w swoim sklepie internetowym :)
Bardzo mi się podoba ten pomruk silnika, miodzio.
Waldek i Ewa

ODPOWIEDZ