polift 2.0T najlepiej manual i srebrny

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: polift 2.0T najlepiej manual i srebrny

Post autor: chrisfox » 05 sie 2018, 07:08

adamLDZ pisze: 03 sie 2018, 02:59 zdjęcie wnętrza Initiale (listwy z punktami)
Trochę sobie chciałbym poprawić stan wiedzy, więc się poważnie dopytam: kropki na plastiku występują tylko w initiale?

adamLDZ
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2018, 10:19
Skąd: Łódź
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: polift 2.0T najlepiej manual i srebrny

Post autor: adamLDZ » 05 sie 2018, 13:27

1. z tego co zauważyłem to tak, listwy z punktami były w wersji Initiale, być może dało się je domówić też do innych wersji.
Poza tym z moich obserwacji wynika, że przedlift i polift miał chyba trochę inne oznaczenia wersji, także w zależności od rynku mogły być różne wersje dostępne. Ja mam np. skan wyposażenia z polskiej dystrybucji gdzie są tylko dwie wersje: "podstawowa i Initiale.
2. z tego co pisze sasio tu: viewtopic.php?f=15&t=4 nie wszystkie listwy były dostępne we wszystkich wersjach.
3. listwa drewniana z punktami to być może nawet jest bardzo cienka okleina drewniana, a nie plastik. W dotyku bardzo przypomina drewno, ale jak się otworzy klapkę przed pasażerem to widać że jest tego mniej niż 1mm. tylko taki fornir. No i praktycznie każda taka listwa wygląda inaczej jak porównasz w kilku samochodach, wiec nie ma powtarzalności, gdyby to był plastik to mogło by wszędzie wyglądać tak samo.
Załączniki
20130404_141906.jpg
20130404_141906.jpg (511.64 KiB) Przejrzano 5479 razy

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: polift 2.0T najlepiej manual i srebrny

Post autor: chrisfox » 05 sie 2018, 13:44

Listwy to niestety ordynarny plastik. To nie pierwszy mój Renault z "drewnem" - i jakoś nigdzie drewna nie spotkałem ;) W kierownicy też mam takie "drewno".

adamLDZ
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2018, 10:19
Skąd: Łódź
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: polift 2.0T najlepiej manual i srebrny

Post autor: adamLDZ » 03 wrz 2018, 19:08

ponawiam,
kupię polifta 2.0T benzyna + manual + jasne wnętrze welur
lub nawet przedlifta ale w dobrym stanie z gazem + manual

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: polift 2.0T najlepiej manual i srebrny

Post autor: milimetr58 » 07 wrz 2018, 06:41

Nie masz co ponawiać tematu, tylko trzeba szukać samochodu takiego jakiego sobie życzysz. Jest tutaj dział "sprzedam" i jak nie ma nic wystawionego, to znaczy, że nie ma. Patrzyłeś na stronach komisów? Na otomoto itp.? Samo nie przyjdzie, niestety. Napisz może jakim budżetem mniej więcej dysponujesz, bo rozbieżność cen jest spora, ale to zależy od stanu technicznego poszczególnych egzemplarzy. Ja kupiłem troszkę drożej swojego, ale wiem co mam. Przejechałem 40kkm od kwietnia ub. roku i nie boje się, że na trasie zrobi mi psikusa. Inni ciągle coś dłubią przy VelSatisach. Stan auta przede wszystkim zależy jak dbał poprzedni właściciel (poprzedni właściciele). Jest to loteria. Dlatego na spokojnie musisz podejść do kupna i sprawdzić dokładnie co kupujesz, a przy kupnie koniecznie sprawdzić Clipem auto, to jest podstawa. Ja właśnie tak sprawdzałem i obydwa auta, które kupiłem (Velsatisy) jeżdżą bezawaryjnie. Elektronika i elektryka jak jest w idealnym stanie, to masz spokój. Wiem coś na ten temat, bo przejeżdżają do mnie na Clipa Espacy i VelSatisy i książkę można napisać na ten temat. Są auta, z którymi Clip nie chce się połączyć, ewentualnie połączy się kilka razy a później zero reakcji, są takie, że łączy się za każdym razem bezproblemowo a miałem też taki przypadek, że w ogóle Clip nie chciał się połączyć z autem i człowiek powiedział mi, że gdzieś tam był i też nie mogli się połączyć Clipem. Piszę Ci to po to, żebyś wiedział kolego, że to jest bardzo ważna rzecz, żeby przy kupnie w ten sposób sprawdzić auto. Clipem można sprawdzić, czy niektóre elementy mają ten sam nr VIN, np. panel klimatyzacji jak podmienisz, to będzie z innym numerem VIN i wiele innych elementów, teraz z głowy Ci nie powiem. To tak w kwestii pomocy z mojej strony, gdybyś kupował VelSatisa. Pozdrawiam
Waldek i Ewa

velek_ostrow
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 20 mar 2017, 12:52
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: polift 2.0T najlepiej manual i srebrny

Post autor: velek_ostrow » 11 wrz 2018, 09:36

chrisfox pisze: 05 sie 2018, 13:44 Listwy to niestety ordynarny plastik. To nie pierwszy mój Renault z "drewnem" - i jakoś nigdzie drewna nie spotkałem ;) W kierownicy też mam takie "drewno".
Nie plastik tylko fornir. Czyli cienka warstwa naturalnego drewna kilkukrotnie lakierowanego. Mogę ci zrobić zdjęcie jak wygląda po zeszlifowaniu bezbarwnego lakieru.

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: polift 2.0T najlepiej manual i srebrny

Post autor: chrisfox » 11 wrz 2018, 19:05

Co to jest fornir, wiem ;)

Musi być naprawdę cieniutki, mocno po taniości to wszystko robione. Jedną z listew mam nieco pękniętą, naprawdę nie wygląda na fornirowaną. Parę razy miałem te elementy w ręku (od Safrane też) i do głowy by mi nie przyszło, że ten plastik koło drewna kiedykolwiek leżał ;)

ODPOWIEDZ