Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Czyli o wszystkim i niczym
Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 08 cze 2018, 08:58

BJ pisze: 07 cze 2018, 21:38 Pamiętaj o fotorelacji jak dobrać się do niektórych plastików :D :D
Nie omieszkam, zdam foto relację, może podjadę do kolego @KaMis i razem rozłożymy na części te plastiki. Wczoraj podesłał mi kolega serwisówkę jak się dobrać do plastików, to raczej sam to zrobię, ale nie mam kiedy, kurczę czas, czas na to potrzebny.
Jutro albo w niedzielę pomaluję tej jeden detal, zrobię fotkę i wstawię jak wygląda po malowaniu.
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 15 cze 2018, 22:13

Dzisiaj wrzucam fotkę z mojej roboty. Po niedzieli opiszę dokładnie jak demontować panele. Niestety, nie zrobiłem fotek, bo było bardzo mało czasu i pomagał mi przy demontażu kolega @KaMis. Na żywo wygląda to zaje...ście. Mogli od razu robić tak jak ja to zrobiłem. To trzeba zobaczyć. Zostały mi jeszcze te elementy gumowane przy pokrętłach zamykania lusterek oraz uchwyt do podnoszenia schowka w panelu środkowym (podłokietnik).
Załączniki
tak to wygląda :)
tak to wygląda :)
PANEL.jpg (44.08 KiB) Przejrzano 5157 razy
Waldek i Ewa

baner
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 09 cze 2017, 22:41
Skąd: Włocławek/Brześć Kujawski
Rok: 2003
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Scenic 1.6 2002 PL

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: baner » 05 lip 2018, 17:35

Po raz trzeci w ciągu 2 lat wymieniłem pompkę sprzęgła.

Awatar użytkownika
Tygrysek26
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: 13 cze 2017, 11:28
Skąd: Pieńsk
Rok: 2003
Silnik: 2.2 dCi

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: Tygrysek26 » 05 lip 2018, 20:35

Też to przerabiałem niedawno. Wymieniłem razem z przewodem który pękł.
Mi to zwisa bo mam Vel Satisa :)

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 06 lip 2018, 06:28

Wczoraj założyłem światła do jazdy dziennej i:
Powrócił temat migających świateł do jazdy dziennej.
Wymontowałem z Espaca te światła Philipsa i leżały sobie na półce w suchym miejscu dwa lata.
W dniu dzisiejszym zamontowałem do Vel Satisa i wiecie co? Qrwa mrugają :oops: :oops: :oops:
Wychodzi na to, że jednak moduł jest walnięty i nie wiem co mam robić, czy kupić inne światła, czy kupić drugi komplet Philipsa i wymienić tylko moduł (mniej roboty i zrobię to sam), bo jak mam znów płacić za demontaż-montaż, to mnie trafi. Ładowanie mam bardzo dobre, ale objawy są identyczne jak je miałem zamontowane w Espace. Jak wyłączę klimę, to działają, natomiast przy włączonej klimę mrugają, co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund się wyłączają na kilka sekund a później zaświecają i tak w kółko.
Wyczytałem gdzieś, że można w tym sterowniku obejść jakiś element odpowiedzialny (chyba jakiś przekaźnik) i wtedy nawet jak napięcie będzie 12V, to nie będą gasnąć. Szkoda, że nie jestem elektrykiem, bo mnie zaraz trafi.
Macie jakieś pomysły?
Nie wiem jak elektryk je podłączył, jeden kabelek na (-) do aku i drugi na (+) do aku chyba, czy nie lepiej podłączyć zamiast do aku w miejsce, gdzie pokazuje się napięcie po uruchomieniu stacyjki? Help!!!
Waldek i Ewa

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: KrzysiekEg » 06 lip 2018, 15:57

Milimetr, na 100 nie do akumulatora, tylko do masy i plusa po stacyjce i sterowanie z pozycyjnych. Coś mi się zdaje, że lampy są ok, tylko podłączenie do bani. Zawsze po drodze możesz wpaść.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 08 lip 2018, 12:07

KrzysiekEg pisze: 06 lip 2018, 15:57 Milimetr, na 100 nie do akumulatora, tylko do masy i plusa po stacyjce i sterowanie z pozycyjnych. Coś mi się zdaje, że lampy są ok, tylko podłączenie do bani. Zawsze po drodze możesz wpaść.
Ja mam ten model świateł
https://allegro.pl/philips-swiatla-dzie ... ml#thumb/1
Jest tam niebieski kabelek i właśnie ten niebieski wg mnie powinien być podłączony do plusa na stacyjce, a jest podłączony do minusa w aku. To co wyczytałem w necie, to ten niebieski odpowiada za podtrzymanie napięcia na tych światłach do jazdy dziennej w autach typu START/STOP i on powoduje, że światła dzienne nie gasną jak wyłącza się silnik na np. światłach na skrzyżowaniu. Proszę, napisz, czy mam rację?
Szkoda, że tak daleko mieszkasz, jutro jadę rano do elektryka i zobaczę co powie, właściwie to jestem umówiony i wie, że ma ten niebieski przewód podłączyć do plusa na stacyjce. Zobaczymy, czy będzie działało.
Podejrzewam, że w Espace miałem je założone tak samo i dlatego mrugały i je zdemontowałem. Zakładał ktoś inny. Obecny elektryk powiedział mi przez telefon, że ten niebieski już był tak zamontowany do kabelka drugiego co idzie na masę i on nic nie poprawiał, bo myślał, że tak było poprzednio i było dobrze. Jutro rano się okaże co będzie. Mam nadzieję, że w końcu będę się cieszył tymi światłami.
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 09 lip 2018, 11:28

W dniu dzisiejszym problem został usunięty, światła działają idealnie. Niebieski przewód wpięty w stacyjkę na plusie i jest ok. Próbowaliśmy podłączyć niebieski do plusa akumulatora i też działało bez mrugania, ale decyzja moja była, żeby podpiąć do plusa po stacyjce.
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
manulu
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 27 cze 2017, 13:01
Skąd: Konin
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: peugeot 206

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: manulu » 09 lip 2018, 13:14

milimetr58 pisze: 15 cze 2018, 22:13 Dzisiaj wrzucam fotkę z mojej roboty. Po niedzieli opiszę dokładnie jak demontować panele. Niestety, nie zrobiłem fotek, bo było bardzo mało czasu i pomagał mi przy demontażu kolega @KaMis. Na żywo wygląda to zaje...ście. Mogli od razu robić tak jak ja to zrobiłem. To trzeba zobaczyć. Zostały mi jeszcze te elementy gumowane przy pokrętłach zamykania lusterek oraz uchwyt do podnoszenia schowka w panelu środkowym (podłokietnik).
Witam z prośbą o opis jak demontować panele muszę dostać się do panelu klimatyzacji i go sprawdzić gdyż wszystko już sprawdziłem a nadal wariuje mi sprężarka klimy. Objaw na wolnych obrotach cały czas załącza i wyłącza się elektrozawór. Komputer na Clipie nie pokazuje żadnych błędów a klima na wolnych obrotach raz działa raz nie. zostaje jeszcze panel na sprawdzenia chyba, że macie jeszcze inne pomysły.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 09 lip 2018, 14:38

Jaką masz skrzynię biegów? Przy manualnej prosta sprawa, te boki wyciągasz ciągnąc do siebie i jednocześnie do góry, następnie okręcam śruby mocujące panel i masz dostęp. Ja sam bez instrukcji zrobiłem, było prosto (w aucie żony z manualną skrzynią biegów), dlatego też dokładnie nie pamiętam, ale jest tutaj na forum gdzieś pokazane jak to zrobić, więc szukaj.
Może też jeszcze sprawdź czujnik, który znajduje się w obudowie przy lusterku wewnętrznym wstecznym. Tam jest taki moduł z wiatraczkiem i on też decyduje o właściwym działaniu klimatyzacji. Jeśli wiatraczek chodzi, to jak już rozebrałeś, to można go oczyścić z kurzu i syfu, poszukaj w necie jest film na YT i opis w Lagunie albo w jakimś innym, ale wszystko jest identyczne.
Wiele rzeczy jest w necie, najpierw szukajka a później prośba o pomoc. Ja wiem, że nieraz nie ma czasu i się nie chce, ale nam też się nie chce nieraz ciągle powielać tematy.
Na forum tym, też można dużo wyszukać
http://forum.renaultespace.pl/
Waldek i Ewa

ODPOWIEDZ