Wymiana skrzyni SU1 w 3.0 dci przedliftowym

Silnik, elementy napędowe, skrzynie biegów
Tygrysio
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2018, 07:41
Skąd: Olsztyn
Rok: 2003
Silnik: 3.0 dCi V6

Wymiana skrzyni SU1 w 3.0 dci przedliftowym

Post autor: Tygrysio » 24 wrz 2018, 17:25

Mam zamiar wymienić kompletną skrzynię biegów na inną używaną (poszarpywania,i.t.p.) i mam pytanie, czy skrzynie biegów su1 do silnika p9x701 da się bez problemu przekładać, bo wychodziły z rweizjami bodajże od 1001 do 1021. Przykładowo, chcę kupić skrzynię od takiego samego modelu z tym samym silnikiem, ale z oznaczeniem su1 1007 a w moim fabrycznie jest skrzynia w wersji su1 1001, czy po wymianie powinno to działać, czy też w razie wymiany trzeba też szukać komputera od skrzyni z modelu 1007 ? Proszę o pomoc, może ktoś przekładał skrzynię w swoim aucie i przechodził przez ten sam problem.

oceanic123

Re: Wymiana skrzyni SU1 w 3.0 dci przedliftowym

Post autor: oceanic123 » 27 wrz 2018, 15:58

Jeśli chcesz przekładać skrzynie to razem kompem od niej. Twierdzę, że lepiej jednak naprawić niż wymieniać. Zazwyczaj regeneracji wymaga tylko sterownik... Zrób jak uważasz.

Tygrysio
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2018, 07:41
Skąd: Olsztyn
Rok: 2003
Silnik: 3.0 dCi V6

Re: Wymiana skrzyni SU1 w 3.0 dci przedliftowym

Post autor: Tygrysio » 28 wrz 2018, 17:29

No właśnie sam nie wiem co robić. Z okolic skrzyni w czasie jazdy podczas dodawania gazu słychać jakieś wycie - nie wiem czy to łożysko półosi czy sama skrzynia. Samochód ma dużo wyższe spalanie niż pokazuje komputer i czasami sam nie redukuje z wysokich obrotów. Warsztat od skrzyń odradza wymianę samego sterownika, twierdząc że to półśrodek i że zanieczyszczenia ze zużytej skrzyni po prostu załatwią zawory i będą dalej szarpać. Koszt używanej skrzyni na "gwarancji" to tyle co nowe zawory. Po drugie te pierwsze rewizje 1001 miały chyba najgorsze sterowniki i później były ulepszane. Jestem ciekawy, czy ktoś wymieniał skrzynię u siebie i jakie ma doświadczenia z tym tematem.

ODPOWIEDZ