[PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Silnik, elementy napędowe, skrzynie biegów
Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: Krzysiek » 13 sie 2018, 20:46

KrzysiekEg pisze: 13 sie 2018, 15:53 Uszkodzony jak najbardziej pokaże w clipie, brudny już niekoniecznie. Tak samo z lejącymi wtryskami.
Czyli jest szansa, że nie jest uszkodzony, tylko wystarczy go przeczyścić. To teraz przede mną wyzwanie aby znaleźć mechanika, który będzie chciał się tym zająć, bo ostatni to sami "wymieniacze" mi się trafiają :roll:

KrzysiekEg pisze: 13 sie 2018, 15:53 Jakie dane, to musisz sam w czasie jazdy zobaczyć. Jak reaguje przepływomierz powietrza na wciskany pedał gazu, czy rośnie gramatura przepływającego powietrza, i czy są opóźnienia.
Sprawdzę. Czy komputer może wprowadzać opóźnienia w pokazywaniu informacji na żywo? Pytam ponieważ mam stary (=wolny) komputer do obsługi Clipa i nie chciałbym się sugerować wynikami jeśli komputer może mieć na nie wpływ.

KrzysiekEg pisze: 13 sie 2018, 15:53 Tutaj potrzeba kumatego mechanika, któremu chce się pogrzebać.
Z tym coraz trudniej. Jak ktoś zna kogoś z Krakowa (lub okolic) to niech podzieli się namiarem :)

KrzysiekEg pisze: 13 sie 2018, 15:53 Nie musiałem jeszcze zagłębiać się w silnik nissana i nie znam go, więc praktycznych porad Ci nie dam.
Wielki dzięki za podpowiedzi.
Gdybyś miał jeszcze jakiś trop to naprawdę nie ograniczaj się i śmiało się podziel ;)

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: KrzysiekEg » 14 sie 2018, 12:02

Gdybym sam miał to robić, to bym zrobił tak.
Na początek komputer i przegląd danych. Wykresy sond, napięcia, wartości czujników.
Jeśli nic podejrzanego nie będzie to już gorzej, ale mimo to zrobiłbym czyszczenie przepływomierza, przepustnicy. Do benzyny dodał szuwaks do czyszczenia wtryskiwaczy. Przejeździł zbiornik i zobaczył czy coś się zmieniło.
Kiedy zmieniane były filtr i świece?
Jeśli po tych prostych zabiegach nie będzie poprawy, to problem już będzie większy.

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: Krzysiek » 14 sie 2018, 22:12

Dane z Clipa postaram się zdobyć, jak tylko dowiem się jak ściągnąć dane w czasie jazdy.
Czyszczenie przepustnicy i przepływomierza zlecę mechanikowi, gdy znajdę chętnego na podjęcie się tego zadania.
Co do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny, to nie myślałem o tym wcześniej, bo jeżdżę głównie na LPG.
Świece zmieniane 8000 km temu.
Jeśli pytasz o filtr paliwa to mechanik powiedział, że on jest w baku i się go nie wymienia. (pewnie się wymienia, ale nie wiedział jak lub nie chciał tego robić)

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: KrzysiekEg » 15 sie 2018, 12:48

Krzysiek, ściągnij DDT 2000 z naszego forum. Laptop na trasę i będziesz miał wszystko, co chcesz. Do podstawowej diagnostyki wystarczy. Zapomniałeś dodać bardzo ważną rzecz, że masz LPG. Na 90% wtryskiwacze są zabrudzone. Właśnie jestem po takim czyszczeniu wtryskiwaczy swojego jaga. Miałem za bogato na jałowym. Teraz jest dużo lepiej. Na początek weź coś markowego, ja brałem https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Pro-Lin ... enzyna/100, potem zalej już czymś tańszym stp. To jest częste w zagazowanych autach, benzyna nie płynie we wtryskiwaczu, tylko zalega, od temperatury wytrącają się różne badziewia i wtrysk robi się nieszczelny.
Pytałem o filtr powietrza jak mocno zabrudzony.
Świece są ok, filtr paliwa, mechanior prawdę mówił, jest w baku przy pompie i się nie wymienia. Gdyby ci pompa padła to zobacz w moich tematach, ja wymieniałem.

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: Krzysiek » 15 sie 2018, 13:50

KrzysiekEg pisze: 15 sie 2018, 12:48 Krzysiek, ściągnij DDT 2000 z naszego forum. Laptop na trasę i będziesz miał wszystko, co chcesz. Do podstawowej diagnostyki wystarczy.
A nie da się tego zrobić Clipem?
Pobrać DDT 2000 mogę, ale nie mam odpowiedniego kabla. Clipem byłoby mi wygodniej.

KrzysiekEg pisze: 15 sie 2018, 12:48 Zapomniałeś dodać bardzo ważną rzecz, że masz LPG. Na 90% wtryskiwacze są zabrudzone. Właśnie jestem po takim czyszczeniu wtryskiwaczy swojego jaga. Miałem za bogato na jałowym. Teraz jest dużo lepiej. Na początek weź coś markowego, ja brałem https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Pro-Lin ... enzyna/100, potem zalej już czymś tańszym stp. To jest częste w zagazowanych autach, benzyna nie płynie we wtryskiwaczu, tylko zalega, od temperatury wytrącają się różne badziewia i wtrysk robi się nieszczelny.
Przeczyszczę wtryskiwacze. Pomysł bardzo dobry, ale to nie będzie miało związku z opóźnioną reakcją na gaz.

KrzysiekEg pisze: 15 sie 2018, 12:48 Pytałem o filtr powietrza jak mocno zabrudzony.
Wymieniany razem ze świecami czyli 8000 km temu.

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: KrzysiekEg » 15 sie 2018, 15:49

Mogą mieć. Wtryski trochę leją i idzie na bogato. Dajesz gaz, komputer liczy dawkę paliwa i dalej jest za bogato i go dusi. Łapie wyższe obroty i zaczyna iść, bo za bogata mieszanka już mu tak nie przeszkadza. Pamiętaj, że idziesz na gazie, a tu dodatkowo podlewany jest benzyną. Ma to znaczenie zwłaszcza na niskich obrotach i hamowaniu silnikiem. Mam na dobiciu omegę z gazem, gdzie ledwo już idzie na samej benzynie, zalewa ją i dusi, że trudno ruszyć.
Jak masz clipa, to może być i clip. Założyłem, że nie masz i korzystasz z mechanika.
Ciągle zakładamy, że problem jest w sterowaniu silnika, w mieszance paliwowej. Bo może jest jakiś problem na pedale przyspieszenia, tam jest potencjometr z wtyczką, może tam gdzieś jest luz, zaśniedziały pin?

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: Krzysiek » 15 sie 2018, 22:12

KrzysiekEg pisze: 15 sie 2018, 15:49 Ciągle zakładamy, że problem jest w sterowaniu silnika, w mieszance paliwowej. Bo może jest jakiś problem na pedale przyspieszenia, tam jest potencjometr z wtyczką, może tam gdzieś jest luz, zaśniedziały pin?
Może to być pedał przyspieszenia.
Gdzie znajduje się potencjometr i wtyczka? Można tam się prosto dostać?

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: KrzysiekEg » 16 sie 2018, 13:14

Dam gdzie pedał przyspieszenia, to jest całość.

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: Krzysiek » 22 sie 2018, 23:06

Mam zapisane następujące dane z jazdy: napięcie przepustnicy, pozycja pedału, sonda O2
Czy o te dane chodziło czy powinienem zarejestrować jeszcze inne parametry?

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: KrzysiekEg » 23 sie 2018, 12:19

Nie wiem, to zależy, gdzie znajdziesz anomalię. Masz napięcie przepustnicy, zobacz czy w czasie jak Ci nie reaguje na gaz, to jest brak napięcia, albo jakieś nierównomierny wzrost. Z daleka nikt Ci problemu nie rozwiąże.

ODPOWIEDZ