poważny problem z bezpiecznikami

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Radek222
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2018, 19:48
Skąd: Luzino
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

poważny problem z bezpiecznikami

Post autor: Radek222 » 15 wrz 2018, 20:19

Witam
Od nie dawna posiadam Velka 2.0T 16v LPG z 2003r. wersja Initiale , problem jest w bezpiecznikach , 1. bezpiecznik oświetlenie wnętrza 15A bez zapłonu strzela non stop , 2. Lewe światła pozycyjne, lewe kierunki i cała reszta z tym związana wartość 7,5A ten strzela dopiero na zapłonie , 3. Klima i cała reszta 20A strzela po zapłonie. odłączyłem już pół auta w celu zlokalizowania zwarcia, i dalej sytuacja się powtarza.
Wymieniłem całą skrzynie z bezpiecznikami bez modułu BSI , poprzednia skrzynia miała czarną plamę na płytce ,więc kupiłem następną i sytuacja nic nie dała.
Ostatnio wymieniałem czujniki parkowania 2 sztuki , jedną cewkę ,ręczny był cały wyciągnięty ,były zakładane nowe linki ,wymieniane było koło pasowe.
Macie jakieś pomysły jak to naprawić ??

baner
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 09 cze 2017, 22:41
Skąd: Włocławek/Brześć Kujawski
Rok: 2003
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Scenic 1.6 2002 PL

Re: poważny problem z bezpiecznikami

Post autor: baner » 15 wrz 2018, 23:38

Moim zdaniem masz gdzieś jednak zwarcie w instalacji. Napisz czy kupiłeś auto z takimi wadami, czy też usterka wystąpiła nagle podczas eksploatacji. Może auto ma domontowane jakieś dodatkowe wyposażenie. Ogólnie chodzi by poznać okoliczności wystąpienia usterki.

Radek222
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2018, 19:48
Skąd: Luzino
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: poważny problem z bezpiecznikami

Post autor: Radek222 » 16 wrz 2018, 08:43

Gdy kupowałem auto do zrobienia było koło pasowe i ręczny był wyciągnięty, koło pasowe wymienił mi mechanik a co do ręcznego to działa ale nie do końca , jest problem z zaciągnięciem gdy auto chodzi ,raz zaciąga a raz nie ,wajcha różnie reaguje,komputer szaleje z tego względu.
Gdy zabrałem się za wymianę czujników które też nie działały gdy go kupowałem, przestało działać składanie lusterek , prąd do kostki dochodzi bo sprawdzałem , szyby też prawidłowo działają , wtedy postanowiłem rozłączyć i złączyć kostkę pod zderzakiem z tyłu po stronie pasażera ,chyba jest od czujników ale nie jestem pewien, nagle lusterka odżyły ale tylko na jeden dzień,postanowiłem ściągnąć boczek kierowcy rozłączyłem i złączyłem wszystko i dalej nic, do tego strzelił bezpiecznik od oświetlenia wnetrza 15A, następnego dnia w czasie jazdy po około 5min dosłownie stopił mi się bezpiecznik 7,5A od lewych świateł i reszty i od Klimy 20A , bez tych bezpieczników jazda jest masakryczna Lewa strona auta jest martwa oprócz ele. szyb te działają prawidłowo, nie da się włączyć wycieraczek,klima i cały panel nie działa.

Jestem pewien że przy module BSI było grzebane ponieważ całą naklejka jest porysowana śrubokrętem ale za zwarcie nie odpowiada

bati333
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 12 wrz 2018, 00:44
Skąd: Przeworsk
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: poważny problem z bezpiecznikami

Post autor: bati333 » 17 wrz 2018, 00:19

Hmmm zacznij może od wiązki i kostek w czujnikach parkowania skoro tam był problem. Wyjmij, wyczyść porządnie kostki i wtyczki (główne i przy czujnikach), zwiększ przewodność specyfikiem do połączeń elektrycznych byle nie "kontaktem". Sprawdź stan wsuwek w kostkach przy czujnikach oraz w samych lampach z tyłu, czasem trzeba piny odpowiednio doginać ponieważ lubią się "rozlecieć" a następnie poprzez brak dobrego styku wypalać i powstają luzy - kiepskie styki. Zabezpiecz kostki od czujników parkowania, żeby się woda i wilgoć nie dostawały (opaski termokurczliwe, nawet taśma izolacyjna). Wątpię, żeby to było to, ponieważ problem nie leży w jednym obwodzie z tego co piszesz. Sprawdź czy gniazda przekaźników nie są powypalane gdzieś. Jest sporo rzeczy do sprawdzenia, ale musisz się zawziąć i poświęcić 1-2 dni i konsekwentnie eliminować obwody. Sprawdź miernikiem czy alternator poprawnie ładuje przy obciążonym obwodzie. No nie wiem co jeszcze Ci poradzić. Kombinuj na własną rękę albo szukaj dobrego fachowca - nie warto oszczędzać na tym. Daj znać jak do czegoś dojdziesz i informuj na bieżąco jak wygląda sprawa.

ODPOWIEDZ